| angerdragut a întrebat:

deci am o masina mai exact un seat ibiza an 1997 motor 1400 cat ma costa taxa de prima imatriculare cate emisii emite nu stiu, vreau sa va rog sa ma ajutati sa imi spuneti cat e taxa in euro nu imi spuneti sa intru pe site cu calculator auto ca nu ma pricep si nu sunt sigura ca am facut bine.va rog am nevoie urgent de raspuns multumesc.

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Draga mea, fugi repede şi înscrii-o până la 31 decembrie! Sa dat o ordonanţă de urgenţă pentru a nu se mai percepe taxa de primă înmatriculare! Baftă!

| BassHunter13 a răspuns (pentru onasis1961):

Din pacate nu ain inteles ce trebuielaughingNu se mai percepe taxa la masinile inmatriculate pana in 2007...adica daca tu iti cumparai o masina din 2004 si inmatriculata in tara in 2005 tu trebuia sa platesti o taxa chiar daca era inmatriculata... Taxa respectiva sa suspendatlaughingOricum o sa mergi la finante si o vezi cat ai de platit!

3 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Taxa de prima inmatriculare este de 630euro (2700lei)!+Taxa de talon+Rar+taxa numere=undeva catre 3200lei maxim!

| PayaBye a răspuns:

Hey. Cred ca in jur de 600 de euro! Cel putin asa mi-a calculat site-ul ala de masini laughing