| yyyooyo a întrebat:

Dețin un bmw seria 5 si am o problema la închiderea portbagajului, apas pe butonul care e centrat sus in interiorul portbagajului si nu se închide, se aude un țârâit si atat, ce ar putea fi?

1 răspuns:
| kanechy a răspuns:

Salut, din descrierea ta nu imi pot da seama sigur ce ar putea sa aiba, sunt cateva posibilitati: 1-Motorul de anclasare defect/blocat (factori: umezeala, uzura, rar utilizati)
2- fire rupte la manson care nu lasa sa actioneze comanda!
3- motorasul tr desfacut(de tine/un specialist daca nu te pricepi) si tr sa scoata clemele care intra in motoras si sa le zimteze putin cu ceva.