| PheonixRO1 a întrebat:

Am si eu o mica mare problema! Detin o Alfa Romeo 156 1.9 JTD anul 2000 si nu imi merge inchiderea centralizata din cheie. Am schimbat bateria si de atunci am aceasta problema. Cand actionez butonul de inchis deschis beculetul se aprinde dar nimic. Am inteles ca ar fi desincronizata, stie cineva cum as putea sa o sincronizez sau daca s-a mai confruntat cu o astfel de problema cum a rezolvat-o? Multumesc! PS: mentionez ca pot inchide masina daca pun cheia in manerul portierei.

1 răspuns:
| andyfcsb2015 a răspuns:

Si la un prieten de al meu detinator de un citroen c4 2005 i s-a intamplat la fel el a duso la un service care ia reparato(dureaza vreo 3-4 zile)