| mikilaina a întrebat:

Buna dimineata,

Aseara am vazut in trafic o masina cu numarul de imatriculare "V.V" - nimic mai mult, fara oras, fara tara, fara nimic. Aveti idee cum se poate obtine un astfel de numar preferential?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil nu era inmatriculata in Romania. In alte tari precum Anglia se fac niste licitatii pentru astfel de numere si se ajung la sume imense, mii de lire.

| Chewbacca a răspuns:

Nu ai cum sa obtii un astfel de numar. Probabil era inmatriculata in SUA si adusa in Romania. Numerele pentru Romania sunt de forma B-01-AAA, B-100-AAA sau numerele speciale de MAI urmate de alte cifre (ex. MAI 99983)

| Mine_MineWorker_1993 a răspuns:

Exista posibilitatea sa fi fost de la o ambasada caci acelea nu au nici un numar pur si simplu litere si semne