| bogdy20000 a întrebat:

Salut! Va rog frumos sa ma lămuriti si pe mine cu un lucru. Daca am cumparat o masina care este înmatriculata in tara cu numar de înmatriculare preferențial, iar eu vreau sa le schimb cu alt numar de înmatriculare tot preferential, cum se procedează? Duc plăcuțele vechi cand le primesc pe cele noi sau trebuie predate atunci cand fac cererea de schimbare a numărului?

Răspuns Câştigător
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Salut, le predai cand depui cererea si actele pentru schimbare. asa am facut si eu luna trecuta cand am schimbat placutele si talonul