| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineața TPU, deci am următoarea problema la un accesoriu pentru un Suzuki Vitara, din 95. Deci am cumpărat ieri o bara cu leduri de offroad, e o bucata mare de material, cam de 1-1.2m ce se montează orizontal ori pe plafonul mașinii ori pe bara din fata. Eu l-am montat pe plafon, la un service destul de bun, doar monopera a fost 250 lei, pentru ca vreau sa se aprindă din mașina, de pe un buton și cablajele sa fie bine împărțite și organizate, sa nu iasă firele pe afara. Bun deci, a fost montata, a mers f f bine in primele 2 ore după care am oprit-o și am stat cu ea așa încă vreo ora, după asta, când ii dau drumul începe cumva un zumzet foarte proeminent și deranjator, parca și vibrează puțin dacă țin mâna pe plafon și este foarte deranjant, se aude f tare in mașina (Doar când e pornita) leșurile merg foarte foarte bine, nu sunt afectate de nimic, doar acest sunet e problema și implicit și vibrația, de la ce ar putea fi? Cum as putea sa o repar astăzi, pentru ca mâine voi ieși iarăși cu prietenul meu la offroad prin pădure, noaptea, iar la service-ul la care am făcut asta (Mi-a dat garanție) astăzi nu pot sa ajung.

1 răspuns:
| michael5813 a răspuns:

Mergi la serice...la chestile astea gen instalatie electrica nu te joci ca s-ar putea sa iei foc...