| Twister09 a întrebat:

Am schimbat cauciucurile pe spate din cauza unei tăieturi pe un cauciuc.
De când am schimbat cauciucurile pe spate îmi vibreaza foarte rău mașina și volanul, rotile sunt echilibrate.
Ininate cu cauciucurile vechi simțeam vibrația puțin doar în volan. Acuma de când am schimbat cauciucurile pe spate îmi vibreaza toată mașina.
Ce as putea face sa scap de vibratii?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Or fii rotile echilibrate, dar nu au masura corespunzatoare masinii, de aceea masina vibreaza si nu-i stabila (ori sunt prea mari ori prea mici pentru standardul masinii).

| sierra1 a răspuns:

Ai cauciucuri second?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Te duci la un mecanic sa faca o constatare/tura cu masina.

| relian a răspuns:

Ce ai putea face sa scapi de vibratii? Sa pui cauciucuri noi,aia e tot,simplu laughing
Ce ai pus tu is folosite si pline de dimburi,ce nu le vezi,dar ai putea sa le simti,daca urci masina pe lift si invrti o roata,apoio pui mina pe ea in timp ce se roteste si o sa constati dimburile alea dimburi dimburele laughing
Pune cauciucuri noi, nu mai folosi ce arunca altii, esti prea sarac sa folosesti lucruri uzuate, baga noi, te duc alea ani buni.