| crzmax72 a întrebat:

Buna dimineata TPU!
Nu imi merge sa stropesc lichid de parbriz, cand apas maneta de la stergatoare catre mine (Golf 4) si nici nu se aude nimic doar se pornesc stergatoarele, pur si simplu voiam sa curat parbrizul si nu functioneaza stropitorul, de la ce poate sa fie problema?

Răspuns Câştigător
| danbnz a răspuns:

Nu mai functioneaza pompa de la stropitor.
Verifica si tu cablurile de alimentare a pompei si sigurantele.
Ia un aparat de masura si vezi daca ajunge curent la pompa... daca da, pompa e arsa.

5 răspunsuri:
| mihaicelsfant a răspuns:

Frate ai lichid înăuntru?laughing Sau ție înfundat

| crzmax72 explică (pentru mihaicelsfant):

Am lichid, e aproape plin rezervorul, dar si daca nu aveam lichid zgomotul ar trebui sa se auda, cand trag maneta spre mine, dar nu se mai aude deloc.

| darrio2007 a răspuns (pentru crzmax72):

S-a stricat pompa.

| BogdanM275 a răspuns:

Cel mai probabil, nu ai lichid sau îl ai înfundat.

| Mad1 a răspuns:

Ori o siguranta dinalea din panou 5 lei 10 sigurante si o folosesti pe aia care trebuie ori s-a stricat pompita. Am patit si eu si m.a costat 20 lei la mecanic