| Eugeniusu a întrebat:

Nu porneste lichidul pentru parbriz, are lichid si totul arata normal! Trag de maneta din dreapta, dar degeaba, ca doar pornesc stergatoarele, ce sa fac? Am un audi a6 din 2002 1.9 TDI. Dau funda si vot!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate s-au infundat gaurile pe unde iese lichidu sau furtunele rupte. Daca ai bagat apa in loc de lichid de geamuri se formeaza calcar si se infunda in timp, nu se recomanda

| sierra1 a răspuns:

Verifică motorașul pompei dacă pornește (se aude), poate nu e alimentat...

| OldSoul a răspuns:

Verifica sigurantele, eventual roaga pe cineva sa stea in partea rezervorului si sa asculte daca se aude motorasul cand actionezi maneta de stergatoare.

De curand mi s-a ars si mie amaratul ala de motoras.

| Dragoselgwns a răspuns:

E infundat furtunul