| diana_6086 a întrebat:

din ce cauza/cauze se incalzeste motorul foarte repede.( la un hyundai accent). si nu pentru ca il turez.inainte nu se incalzea asa repede. poate fi din cauza ca ii lipseste ceva sau e ceva defect? merci anticipat

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Termostatul, uleiul, pompa de apa, senzorul de temperatura. Mai bine pune-o pe tester, altfel poti avea surprize neplacute.

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Poate fi si o simpla impresie. Important e ca in functionare sa mentina o temperatura normala (intre 90 si 105 grade). Pentru siguranta poti apela la un service pentru o verificare, insa nu pe tester, nefiind vorba despre electronica motorului.

| jocnecurat a răspuns:

Pierde antigel sau e lipsa, nu merg ventilatoarele de racire de pe radiator

| selef a răspuns:

Cand se strica termostatul apar aceste simptome.Se poate inlocui foarete usor si nici nu este scump.

| geronimo a răspuns:

Tu cind esti bolnav consulti un medic prin telefon? sau te duci la el la cabinet sa te vada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Offfffff... poate ca esti femeie de asta laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vino la mine cu masina si iti zic ce are!