| loredanaroman81 a întrebat:

Este obligatoriu sa ai montate toate anvelopele de iarna? Sau este Ok sa ai doar doua? Mulțumesc

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Toate altfel amenda intre 1500 si 2300 de lei, talon confiscat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic ca trebuie sa le ai pe toate și sa e obligatoriu. Amenda e mai mare decât costul a 4 anvelope

| sweetys a răspuns:

De ce da te chinui sa schimbi doua? Una este de ajuns. Ce atatia bani, atata munca. Sau mai bine le lasi pe cele de vara ca si asa in 4 luni iar trebuie sa le schimbi.
Normal ca toate trebuie schimbate, pe langa aderenta pe care o ofera, difera si proportia de materiale din care sunt facute. Cele de vara rezista mai bine la caldura si nu se topesc, iar cele de iarna rezista la frig si nu se sfarama.

| Kron5tadt a răspuns:

Conform legislatiei in vigoare, este obligatoriu ca toate rotile sa fie echipate pentru iarna, fie ele roti pasive sau motrice (de tractiune).