| GabrielKOWALSKY a întrebat:

BUNA

Golf 5 1.9 coupe 105cp Sau Alfa romeo 1.9 GT 150cp Raport pret/calitate care merita?

4 răspunsuri:
| Ardei87 a răspuns:

Golf 5 clar. E mai usor te intretinut, economa si comfortabila in acelasi timp. Am prieteni care au GT 1.9 150 cp si nu stiu cum sa faca sa scape de ea deoarece e scumpa la piese le-a cazut volanta care e cu masa dubla si rupe la bani, schimbat turbina. E cam costisitoare Alfa deci recomand Golf 5 eu avand tot din familia Volkswagen un Passat B6. Bafta!

| GabrielKOWALSKY explică (pentru Ardei87):

Ce motor ai pe b6, consum, parere despre el?

| Ardei87 a răspuns (pentru GabrielKOWALSKY):

Am 2.0 TDI 140 cai. E super comfortabila, e spatioasa ai portbagak imens daca te intereseaza asta. In oras am in jur de 7 si cateodata 8 ca ma dau la ea laughing)) si in afara in jur de 5-6. Cel mai bine daca te intereseaza 1.9 TDI sa cauti la ea cea de 105 ca cele de 2.0 au cateva probleme la injectoare mai ales codul de motor BKP. BMP este cel cu un ax pe came si e cel ''sanatos'', dar BKP are probleme.

| FocuS2 a răspuns:

Salut, Golf 5 de oarece este mai usor de intretinut piese chiar foarte ieftine, motoare fiabile, caroserie fiabila, interior placut. pe langa Alfa care te rupe la piese, motoarele nu sunt chiar asa stralucite si ca design, aerodinamica.