| Ile_Cristi_1997 a întrebat:

In aceasta noapte am alimentat cu benzina in loc de motorina (cam 20l) și dupa ce mi-am dat seama, am adaugat motorina pana am umplut rezervorul (inca 40l aproximativ). Pe moment nu aveam cum sa il golesc, asa ca mi-am continuat drumul, am facut inca 800-900km asa (Am mai alimentat pe parcurs). Masina nu are nici o problema, nu se aude nici un zgomot ciudat, nu se aprinde nici un bec. Mentionez ca am un Mercedes C220 (2010). Ce ar trebui sa fac? O sa apara probleme? Trebuie sa merg la mecanic? Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

N-are nimic. 2 din soferii mei au facut aceeasi greseala, au bagat cam 20 de kile de benzina pana sa se prinda ce boacana au facut. Nu s-a intamplat nimic dupa ce au completat cu motorina.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie golit rezervorul si fluidele din motor de carburant, pe durata indelungata pot aparea probleme + ca e masina cat de cat in conditii

| Mihai1810 a răspuns:

Cel mai probabil nu o sa patesti nimic deoarece motorina s-a amestecat cu benzina. Tata a facut aceeasi greseala anul trecut a bagat 10 l benzina in loc de motorina apoi a bagat motorina pana la plin si nu a avut nimic.