| baki31 a întrebat:

Buna,in ce consta obtinerea permisului de conducere, si in cat timp il pot obtine? dau funda.

Răspuns Câştigător
| Lorenzo31 a răspuns:

Pentru obtinerea permisului de conducere, sunt necesare finalizarea celor 15 sedinte de condus, dupa care urmeaza Sala si Traseul il poti obtine in maxim 3 luni.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a obtine permisul de conducere trebuie sa indeplinesti conditia de varsta minima (de ex. pentru categoria B varsta minima este de 1 ani), sa urmezi o scoala de conducere pentru categoria respectiva si sa reusesti la testele teoretic si practic.
Toate acestea pot dura cca 3-4 luni, in functie de durata scolii si de programarea pentru testul practic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Consta in scoala de soferi si cele doua examene. Daca ai noroc la programari dureaza 2-3 luni