| catalinst1 a întrebat:

As dori informati(link-uri) pentru a obtine permisul de conducere. Care credeti ca sunt pasi pe care trebuie sa ii urmez pentru a invata necesarul de cunostinte pentru obtinerea permisului de conducere?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Pai pasul cel mai important este inscrierea la o scoala de soferi. Nu strica sa citesti inainte codul rutier si regulamentul de aplicare, pe care le gasesti usor pe google.
Pentru chestionare cel mai indicat ar fi sa iti cumperi o carte; de la scoala de soferi ti se va recomanda una recenta, cu intrebarile identice cu cele de la Politie. Dar ordinea fireasca este invatarea legislatiei (codul si regulamentul) si abia apoi chestionarele.
Pentru a invata sa conduci, ar fi de mare ajutor ABC-ul conducerii autoturismului, o brosura destul de greu de gasit, intrucat nu s-a mai editat de foarte multi ani. Te poate ajuta si un prieten sau tatal tau, mergand cu masina pe un camp, unde sa poti exersa fara riscuri principalele manevre. Daca nu, cele 20 de ore cu instructorul sunt suficiente pentru insusirea deprinderilor elementare.

1 răspuns:
| Angelworld a răspuns:

Http://chestionare-rutiere.rgimob.ro/legislatie/legislatie.html Ai de invatat;) succes la examen;) (fundita:D?)