| sasa93 a întrebat:

Buna in legatura cu masinile inmatriculate pe bg se mai poate circula cu ele se merita sa ti ei una inmatriculata pe bg. stima

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Un proiect de act normativ deja a fost anuntat de catre mass media : "Autovehiculele (.) inmatriculate in alte state detinute cu orice titlu de persoane care au domiciliul ori resedinta in Romania, pot fi conduse pe drumurile publice pentru o perioada de maximum 30 de zile."

Cei care incalca aceasta regula vor ramane fara permis si fara placutele de inmatriculare." --- vezi aici stirea :
http://stirileprotv.ro/......ermis.html

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Nu se merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tinind cont ca numai 30 de zile se mai poate circula cu ele dupa noua lege, nu mai merita.

| VaduvaCristian a răspuns:

Eu zic ca se merita sau faci cum vrei cu masina inmatriculata Bulgaria sa mergi in Romania trebuie sa platesti in Romania o suma de 350 euro/an. si decat sa faci asa mai bine o inscrii in Romania. FUNDA?

| raz1720 a răspuns:

Acum cu noua lege nu prea