| Group15 a întrebat:

Buna la toti.
Am nevoie de Bugatti veyrona replica,lamborghini murcilando-gallardo-aventator-reventon replica., Ferrari f430-enzo itiali s.a
Cine stie ca cine poate sa faca din fibra din sticla.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce fel de replica vrei; daca vrei doar partea din fibra de sticla, te rezolva orice atelier de tuning auto sau ambarcatiuni, care stiu sa lucreze cu fibra de sticla.
Daca vrei sa iasa o replica functionala, e mult mai complicata treaba. Trebuie un sasiu de dimensiuni apropiate masinii pe care vrei s-o copii, un schelet pentru caroserie, apoi facuta manopera in fibra de sticla.
Sunt o gramada de bani, pentru o... Idee trecatoare.
Doar daca inveti tu sa lucrezi cu fibra de sticla (nu e complicat) mai merita, dar prima data trebuie sa faci o macheta din lut sau polistiren, pe care sa modelezi apoi fibra.
Asta dureaza cel putin un an pentru o replica, daca lucrezi zi de zi.

| Group15 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

As dori o replica bugatty veyrona 100%...doar maketu din fibra de sticla.

| DataSoft a răspuns:

Nu este chiar asa usor sa fabrici ceea ce vrei tu..si nu costa chiar asa de putin..in primul rand documentazate pe net ce masa s-ar potrivi ca sa faci replica respectiva..si dupa aceia bugetul..ca sa iti faci un ferarri replica costa undeva pe la 20.000-30.000..deci foarte ieftin nu este.

| JohnnyBi a răspuns (pentru DataSoft):

Si la rar se c**a pe tine. nu iti da niciun rar drept de circulatie la replici + fara drept de autor iei un proces cu firmele alea de te ustura fundul