| anonim_4396 a întrebat:

maine trebuie sa fac fisa medicala ( pentru dosar ), in ce costa examinare? ochi, si auz asa am inteles? explicati-mi

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Angel74dm a spus cam tot doar ca EKG si chirurgie nu se mai fac. Sunt scoase de vreo 2 ani aproape din fisele medicale pentru scolile de soferi!

| angel74dm a răspuns:

Presupunând că este dosarul pentru şcoala de şoferi, analizele constau în: Sânge, plămâni, ochi, auz, EKG, chirurgie şi boli interne. Sânge îţi ia, la ochi ştii cum stă treaba, la auz îţi şopteşte câte un cuvânt în fiecare ureche şi tu trebuie să-l spui cu voce tare, la EKG îţi pune firele alea pe tine iar la chirurgie şi interne doar te întreabă dacă ai avut operaţii şi boli, tu, în familie, etc. La Arad e 80 de lei, probabil şi în altă parte. Pentru analize trebuie să ai la tine adeverinţă de la medicul de familie, psiho valabil şi buletinul de identitate.

| zdrangoi a răspuns:

Pentru care dosar?
de urmarire penala?
de conducere?
de admitere undeva?

| Alexander21 a răspuns:

Pentru ce dosar? De munca? Auto? Scoala?