| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa iau carnetul auto fara sa ma inscriu la o scoala de condus? Stiu sa conduc am facut ore mai de mult dar a intervenit o problema de sanatate si nu am putut sa merg mai departe, oricum o platesc un instructor sa ma duc cateva ore la condus inainte de oras.Dau funda celui ce imi explica treaba putin!

Răspuns Câştigător
| Adrianksy a răspuns:

Salut mortderire19

Nu poti sa iei carnetul auto fara sa te inscrii la o scoala, ai nevoie de o scoala de soferi pentru a face dosarul cu toate actele necesare, trebuie sa vina de undeva, care trebuie dat in momentul in care dai orasul si daca treci il lasi acolo.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este absolut obligatoriu sa faci scoala de conducere, deoarece la dosarul de examinare ai nevoie de fisa de scolarizare. Fara aceasta nu te poti prezenta la examinare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te poți inscrie la examene fara dovada ca ai făcut o scoala de soferi.

| DaniTDCI a răspuns:

Poți da examenele doar dacă ți-a fost anulat permisul de conducere, adică redobândire permis auto, tu trebuie sa faci școala de la început.