| George455 a întrebat:

Puteți să-mi spuneți cum de demontează radioul (CD-playere-ul) de la mașină? Dau fundă! happy

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru necunoscatori sunt doua cai:
1. fie apeleaza la un specialist cu experienta
2. fie ia o dalta si un ciocan

| iar99Teo a răspuns:

Depinde de model si de masina evident insa pasii sunt cam la fel: se scoate plasticul de pe bord din fata lui apoi se desfac suruburile de prindere, apoi se trage afara cu niste unelte speciale ca sa nu zgarii bordul(se agata din laterale). Toata operatia poate fi facuta si de tine daca ai sculele necesare. Daca nu ai ce iti trebuie iti recomand sa mergi intr-un service si cu aprox. 50-100 lei te ajuta ei. Mare grija insa la ce fel de service mergi pentru ca sunt si multi ghiolbani care risti sa iti zgarie bordul si sa nu umble tocmai cu atentia cu care ar trebui. Iti recomand sa incerci la unii specializati pe montarea de aparatura audio/video in masini si nu la orice jaf de service de la coltul blocului happy. Multa bafta!

| iStarGaming a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=hiIbUiNYafU
https://www.youtube.com/watch?v=XqNvhGTyT4c
https://www.youtube.com/watch?v=ZhlutE6zTss

Tip-ul de masina? Ca fiecare masina are sisteme diferite, uite mai sus cateva link-uri de pe Youtube cu demontare cd player, dar pot fi diferite.