| Vasilicamosbatran a întrebat:

Bună seara. Am făcut accident cu o mașină(în grădină, nu pe drum) și mașina e radiată.
Eu mai am o mașină identică(în stare bună).
Am o întrebare. Dacă tai bucata (îndoită), e vorba de stânga spate, unde e stopul(spart și ăla) și tai și cealaLtă bucată de la (donatoare), o mai pot suda înapoi pe mașina accidentată?
Nu mă refer să fac eu chestia asta acasă.
Și să mă duc la cineva să o facă.
Adică la cine să mă duc să facă asta, la un mecanic sau la cine?
Mașina e o Lancia Y din 1998. (Găsiți poze cu ea pe Google)
Ofer funda.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Da, se poate face, doar ca daca vrei sa iasa bine, o sa coste, si sincer, nu stiu daca merita.
Daca lovitura nu e prea mare, si probabil nu e, ca nu cred ca atingi tu cine stie ce viteze prin gradita, ai putea incerca sa o refaci prin indreptare si kituire, nu cred ca vrei sa iasa ca de fabrica, si nici nu cred ca vrei sa dai cateva sute de euro pe o repartie de genul facuta ca la carte.