| lamasanustefan a întrebat:

Bună.
Am făcut un accident cu mașina.
Adica a intrat cineva în mine în spate la Lunetă.
Mi-a spart stopuri, luneta, bara, si tabla indoita(care am indreptat-o la cineva)
Ideea e ca le-am schimbat deja.
Si masina e in starea de dinainte.
dar...
Nu mai porneste.
Adica nu mai aud pompa mergand.
De obicei se auzea 3 secunde cand dadeam la automat.
Deci cand dau sa pornesc masina, se aude cum invarte cureaua, dar nu porneste.
Benzina am, si baterii am schimbat 3 pana acum.
Pompa e buna, am verificat-o.
Am auzit "voci" precum ca as avea un buton care s-a declansat la accident, unde s-a dezactivat pompa
Am incercat sa apas pe el sa il activez.
Si eu prost fiind, l-am stricat.
Ideea e ca, am cumparat unul identic, care atentie, Nu E Declansat(adica e bun).
Daca il pun in locul lu asta vechi(ca si cum) "am apasat pe buton".
Pompa se activeaza, si masina merge?
Sau e din alta parte problema?
Oare merge impinsa in a 1-a ca atunci cand se strica Electromotoru?
Masina e un Fiat "Coupe" din 1998.
Ofer Funda.

Răspuns Câştigător
| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Salut! happy Încearcă să pui butonul și vezi dacă pompa se activează! big grin Dacă nu, du mașina la un service și vezi exact care este problema și ce mai trebuie să investești! big grin Sănătate! happy Funda?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Noi de unde sa stim? Pune piesa si vezi. Nu inteleg scopul intrebarii... vrei sa vezi cine poate citi in viitor?

| gabriel2004o a răspuns:

Cere asigurarea la ala care te-a lovit și după du-te la cineva ca lumea

| vasile2222 a răspuns:

E greu de spus fara sa vezi.
Mergi la un service.