| niculai123456789110 a întrebat:

Bună seara, am o mașină, mai exact un bmw 320 d 150 de cai, când accelerez mai tare scoate un pic de fum doar în mers, e normal sa scoată diesel? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Daca scoate doar cand accelerezi mai tare, adica in anumite reprize si pentru ptin timp e ok
daca scoate fum si la relanti atunci nu e ok

| niculai123456789110 explică (pentru Simpatic):

Pai am scos-o pe liber și i-am dat pana în 3 4 mii a scos un puf mic apoi numai

| bymhyt a răspuns (pentru niculai123456789110):

Da este normal.

4 răspunsuri:
| bymhyt a răspuns:

La motoarele diesel e normal sa scoata putin fum, cand scoate fum mai mult atunci e o problema.

| niculai123456789110 explică (pentru bymhyt):

Pai scoate atunci când i dau "Cox" gen a condus-o un prieten și am văzut eu da din interior când ma uit în oglinda nu scoate