| Sebykaaa a întrebat:

Am o problema. Am un Logan 1.4 mpi si am o problema la incalzire. Cand am 4 liniute la temperatura si masina sta la relanti nu imi baga caldura.Cand o accelerez mai tare incepe si baga caldura un pic. S-a schimbat filtru de polen si termostatul, s-a curatat radiatorul de incalzire si imi face aceeasi problema! Va rog un raspuns cat mai repede!

Răspuns Câştigător
| maturgrizonat a răspuns:

Verifica daca termostatul inchide.
Dupa pornire motor rece, radiatorul nu trebuie sa se incalzeasca imediat pana jos.
Elegant problema se rezolva cu testerul electronic urmarind temperatura reala a apei.
La logan cele 4 liniute sunt de fapt 2!

| Sebykaaa explică (pentru maturgrizonat):

Multumesc! Maine o sa le spun la service sa imi puna testerul!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Termostatul nu deschide cum trebuie.

| maturgrizonat a răspuns (pentru darrio2007):

Inca de pe vremea lu' Stalin termostatul controleaza circulatia apei in radiator si nu in sistemul de incalzire interioara.
Posibil termostatul nu inchide cum trebuie si apa este racita prea mult si... brrrr in masina.