| florin2384 a întrebat:

Buna seara, am si eu 1 intrebare..cine este binevoitor ii multumesc de pe acumhappy asa...
Am o masina de vanzare, din 2004 benzina, taxa este pe undeva la 1000 de euro. Am gasit un cumparator dar nu vrea sa o inscrie, cum pot eu scapa de masina legal, sa nu mai platesc taxe si sa ma trezesc cu felicitari (amenzi) pe acasa dar si el sa circule legal fara sa o inscrie...stiu de procura..ma rog. astept raspunsuri. Multumesc!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu procura tot tu ramai proprietar, tot tu platesti impozite.

in momentul in care o radiezi pe de numele tau nu sunt alte posibilitati decat el sa o inmatriculeze. probabil o sa trebuiasca sa lasi din pret daca vrei sa o vinzi in final

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu se poate altfel legal sau il pacalesti sa faceti actul de vanzare-cumparare si pe urma o radiezi, el se spala cu ea pe cap ( am glumit ), nu se poate altfel legal decat o intelegere amiabila

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O inscrie pe bulgaria.....behearca BH rolling on the floor