| Hinta_Darius_1992 a întrebat:

Bună seara, am și eu o motocicletă aprilia rs 125 power valve și pana la 6 mii de ture merge bine după când trebuie sa intre power valve se balbâie pana in 7 mii si ceva și după intra, dar se accelerează până 8-9 mii. Când mai am puțină benzină merge mai bine și nici când o tin pe liber nu se accelereaza de 8 mii, nu sare, dar cand o am in vitează 10-11 mii, țin să menționez că am umblat la carburator pentru că imi curgea benzină și de atunci merge așa. O seară bună

1 răspuns:
| 9Florin9 a răspuns:

Inseamna ca trebuie reglat neaparat carburatorul, daca nu stii mergi la un mecanic.