| Cosmin_Sergiu_2000 a întrebat:

Buna seara. Am un VW Passat B6 2010 si nu se pliaza oglinzile. Ce as putea sa fac, am aplicat si forta dar degeaba. Mentionez ca masina nu este dotata cu oglinzi rabatabile electric!

1 răspuns:
| Bogdan0783 a răspuns:

Incearca sa le rabatezi prin rasucire.Adica apuci oglinda din partea de jos si rasucesti inspre in sus daca stanga dreapta nu merge. Daca nici asa nu vrea posibil sa aiba oxid si da cu niste wd40 langa geam acolo unde are prinderea, lasa sa actioneze si incearca dupap aceea