| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara ce trebuie sa am sa inscriu si eu un motoscuter? astept raspunsul.

2 răspunsuri:
| alex1991 a răspuns:

La mine a fost simplulaughingmodel si seria sasiu+nu mai stiu sigur in jur de 25 lei+buletin la primarie si gata am luat numere galbene fara itp, fara folie securizata... dal reacu ca nu e masina. asta a fost vara trecuta acum nu stiu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti dau un copy-paste de pe un forum, am pastrat doar esentialul.
"Toate scuterele trebuie inregistrate la primarie, dupa ce se trece pe la RAR.
La RAR se face:
1. certificarea autenticitatii vehicul pret
2. omologare, folie securizare, itp.
Cu toate astea mergeti la primarie impozite inregistrari auto unde prezentati urmatoarele acte:
1. act de vinzare cumparare vehicul
2. certificat de autenticitate eliberat RAR copie
3. Carte identitate vehicul eliberat de RAR copie
4. itp eliberat de RAR copie
Dupa verificarea documentelor platiti impozitul pe 1 an."