| Ae1 a întrebat:

Buna seară! Cum pot urmări livrarea unei mașini dacia logan? Am dat avansul, ma duce cu vb se pe luna pe luna? Am citit pe un forum ceva de o aplicație, ma gândeam ca există o metodă poate un site ceva sa introduc numărul comenzii seria ceva. Genul comenzilor curier

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti urmarii asa ceva tu, pentru ca masina nu-i propietatea ta, fiind inca pe comanda furnizorului/dealerului de masini.
Masina cand soseste vine la el in curte, iar el te va chema sa finalizati actele si sa ridici masina.
Din pacate, din cauza pandemiei, sunt intarzieri la toate produsele si livrarile, nu doar la masini.
Aici nu te minte nimeni, ca nu poate sti cu adevarat cand soseste comanda, odata ce intarzierile "depind" de altii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu stiai exista o reala criza de microprocesoare care afecteaza si industria auto. Livrarile dureaza si 9 luni de zile pentru masini noi.

Si nu, masina nu e un colet, nu il poti urmari pe vreun site

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De unde ai luat masina din fabrică este nouă? Sau ai cumparat o de pe olx

| Ae1 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Salut, masina este noua, de la reprezentanta DACIA

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Citeste contractele semnate, vezi termenii stipulati si reclama-i la ANPC, sa recuperezi niste bani.
AWB la Dacie nu ai, ca nu transportul de la Pitesti te tine in loc.
Suntem in plina criza de chip-uri, de aia intarzie si Daciile.
https://www.digi24.ro/......te-1766387