| NONAMEONe a întrebat:

de doua saptamani am inceput scoala de soferi si saptamana trecuta am avut programate 3 ore cu instructorul JOI-VINERI-SAMBATA "care nu au fost facute" duminica m-a sunat ca incepem luni si luni a zis ca azi "marti" am facut 2/h cu el si la sfarsit mi-a precizat ca trebuie sa aduc tot timpu la inceputul orelor bani pentru benzina... e normal? "eu la inceput am vorbit cu 'secretara?' si i-am dat un avans de 500ron" din 1000

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Deci sa o luam pas cu pas. Daca nu ai facut orele ai grija sa nu fie pontate si sa le recuperezi. O a doua problema este cea cu banii care nu este deloc normala. Cel mai bine citeste contractul care l-ai semnat la inceputul scolii foarte bine desii trebuia sa ai grija de la inceput ce semnezi. Daca nu se respecta contractul de duci la secretariat si depui o plangere cu numar de inregistrare si apoi vorbesti cu conducerea scolii de soferi de care apartine instructorul! Mult noroc!

6 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Eu tocmai ce am terminat cat B! Pai NU are voie sa iti ceara bani pentru benzina pe nimic pentru ca alea intra in pretul categoriei cea de 1000lei de care vb! Te rog du-te la secretara scoli si la directorul scoli si rezolva problema cat mai repede! Si programul fatil tu nu il lasa pe el! Eu la instructorul meu eu i-am facut program din timp ce eu i-am dat bani nu ma intereseaza ce zice! si ai grija sa nu te fure la ore si km pentru ca in ziua de azi se intampla cel la des lucruri din astea!
Pt cat B trebuie sa faci 30ore 400km! pe zi ai cate 2 h nu mai multe nici mai putine!

Atentietonguelanul celor 2 h!:8 min iti explica ce faceti azi traseu etc, 35 min condus, pauza 17 min:dupa iar 8 min explica si condus 35 si gata 2h! Normal dupa lege asa ar trebui sa fie! Dar sti ca in Romania nu se respecta nimic!
Te sfatuiesc sa mergi de urgenta la DIRECTOR! bafta

| VanessaTPU a răspuns:

Si eu fac scoala de soferi, sunt la a 7 sedintahappy.Am discutat cu instructorul si banii mi-a zis sa ii aduc cand vreau pe toti, dar ii i-am dat pe toti pe la a 4 sedinta.cel mai bine asa ar trebui si tu sa faci, sa numai stai mereu cu bani dupa tinehappy.De obicei instructorii fac cate 1 ora cu elevul nu mai mult...si cu banii nu ii cheama la fiecare sedinta cu ei.Te pup, fundita?

| andrei_4094 a răspuns:

1. Bani de benzina n-are voie!
2. Orele pe care nu le-ati facut trebuiesc recuperate!

| NONAMEONe explică:

Opreaalice tin sa iti multumesc! si chestia e ca eu dau toti banii si din cate vad eu el imi face programul! opreaalice tin sa mai spun ca am facut doar 5/km si aveam trecuti 20/km

| NONAMEONe explică:

Imi cer scuze FurtunaDiesel! tie vroiam sa iti multumesc!

| opreaalice a răspuns:

E ceva in neregula.Nu are voie sa iti ceara bani pentru benzina atata timp cat tu platesti scoala de soferi, nu are nici o legatura faptul ca o achiti in rate.Cat despre facptul ca nu ai facut orele respective trebuie sa discuti cu cineva mai sus decat secretara sa-i spui despre ce este vorba.Nu este absolut deloc normal sa iti ceara bani de benzina si sa nu faci nici ore.