| Vasilicamosbatran a întrebat:

Am o intrebare.
Vreau sa merg in Italia zilele astea, dar masina nu e pe numele meu.
Pot trece granita daca nu e pe numele meu sau nu?
Si in cazul asta ce pot face?
Ideea e ca masina e deja a mea, dar nu am facut niciun act cu proprietarul.
Ofer funda.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti trebuie nimic.
Doar actele specifice masinii, asigurare, talon, CIV, permis si atat.
Si sa nu uiti de vignete cand tranzitezi drumurile altei tari cum e Ungaria. In Italia ai taxa direct la bariere pe autostrazi, acolo e simplu.

12 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nașpa,eu sunt nemuritor. M-am născut acum 462 ani.
Dacă ai acte, e bine.

| irinafatatrista a răspuns (pentru Catrice):

De ce il iei la misto?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti.
Nu ai facut act in ce sens, nu ai cumparat-o sau cum, te lasa el sa o conduci? Esti ruda, prieten cu proprietarul?

| Vasilicamosbatran explică (pentru anonim_4396):

Mi-a dat-o matusa mea cadou. si eu trebuie sa plec in Italia ce mult Luni.
Si nu stiu daca nu e pe numele meu daca pot trece granita.
Trebuie sa fac vreo procura macar?
Sau merge si cu Contract V-C?

| Vasilicamosbatran explică (pentru Vasilicamosbatran):

Dar stai?
mai exaxct cei aia o procura?

| Catrice a răspuns (pentru irinafatatrista):

Ți se pare ca toată întrebarea lui este serioasă? Nașpa atunci.

| Vasilicamosbatran explică (pentru anonim_4396):

De unde stii toate astea?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Treci pe sub gard.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Vasilicamosbatran):

Pentru ca si eu am fost cu masina prin strainatate si nici a mea nu e pe numele meu, e tot a unei rude.

| badpanda a răspuns:

Proprietarul stie ca masina este a ta?

| Vasilicamosbatran explică (pentru badpanda):

Proprietarul este mătușa, și mi-a dat masina cadou( e o poveste lunga).
Dar ideea e ca este a mea.
Dar nu am făcut (inca) niciun act cu ea.
Am înțeles ca pot trece granița cu Civ Talon, Asigurare +Rovinietele fiecărei Tați, Buletin și Permis
Adică tot ce îmi trebuie.
Dar ma întrebam dacă nu sunt eu pe acte dacă e ok.
Sau trebuie procura ceva, pana sa o trec de tot pe mine.
Trebuia Luni sa plec în Italia, dar am pățit oricum o chestie nasoala.
Am băut Lichid de Parbriz și sunt la Spital.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Vasilicamosbatran):

In teorie in spatiul UE nu ii intereseaza a cui este masina atat timp cat actele ei sunt in regula.