| AlexMUD a întrebat:

Pentru a conduce o Honda CBR600 RR ce carnet si ce varsta trebuie sa ai?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

24 de ani dupa noua lege si A1

6 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Din cate stiu are motor de 600cmc si iti trebuie permis de conducere cu CAT A care se poate obtine mai nou numai daca ai peste 21 ani impliniti

!

| ombladon a răspuns (pentru BassHunter13):

Peste 24 de ani impliniti sau sa ai 2 ani experienta de categoria A2, adica trebuie sa ai 20 de ani...

| BassHunter13 a răspuns (pentru ombladon):

Nu cred..chiar asa gunoie sunt? Eu am 20 de ani, dar cand am facut 18 ani am facut Cat ABCE!

| ombladon a răspuns (pentru BassHunter13):

Poate ai dat de categoria A inainte de legea asta cu 24 de ani...

| suntserios a răspuns (pentru BassHunter13):

Cat A de la 1 ian 2013 o iei fie la 24 ani fie dupa 2 ani de experienta cu A2

| AlexMUD explică:

Si la 18 ani ce motor poti sa conduci? ...adica cati cp sa aiba maxim?