| Edirosca5 a întrebat:

Buna seara, puteti sa ma ajutați?
Am bicicleta cu frâne hidraulice și am umblat la plăcute. Am împins pistonasele, am pus tot la loc și când pun frâna scartaie și nu pune frâna bine. Dacă spăl (dau cu apa ) la etrier unde sunt plăcuțele merg perfect pentru 5 minute apoi scartaie din nou. Ce este de făcut?

1 răspuns:
| Anonimusugajfnsl a răspuns:

Dai cu ulei si vezi, daca ai ulei de motor daca nu dai cu cel ce ara mama ta in casa, gandeste te ca alea o sa rugineasca daca mai pui apa