| Intrebari373626 a întrebat:

Am o bicicletă cu frâne hidraulice. Am o problema cu ele, adica atunci cand pun frana sunt foarte zgomotoase si nici nu prind bine, cu toate ca i-am făcut aerisire si i-am schimbat plăcuțele + ca am achiziționat si un spray de curățare a frânelor si tot imi suna si nu prind bine. Va rog sa imi dati niste sfaturi.

3 răspunsuri:
| Sekim a răspuns:

Spray pentru frane? Un gunoi. Am si eu si nu e bun de nimic, ce scrie pe el e exact 0. Iti face asa pentru ca ai dat pe ele si sunt ude, sterge placutele si discul foarte bine si o sa mearga. Foloseste si degresant daca ai.

| nicu991 a răspuns:

Dureaza putin pana incep sa se uzeze, la fel ca cele de la masina. Vor scartai pana se vor uza pe forma discului.

| diNNozo a răspuns:

Cum spune colegul, pana se uzeaza putin.