| borsamm22 a întrebat:

Buna seara, recent am cumparat un SEAT Ibiza 1.4 MPI si am o nedumerire. Cand pornesc masina inainte sa actionez demarorul, se aprind martori de bord, dar unul " Chack engine ramane aprins iar dupa ce pornesc masina se stinge si ramane stins, de fapt dupa se sting toate becurile "martori de bord" Eu as dori sa stiu daca este o problema si care ar fi problema?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca se stinge pana sa pornesti motorul, si nu se aprinde in timpul functionarii, nu ai nici o problema.