| Habarnuamcenumepum a întrebat:

Bună seara TPU, aceasta este o intrebare pentru motociclisti sau mai mult pentru motocross users, deci pe scurt eu sunt pasionat de motociclete. De ceva timp pentru informatii, sunt un baiat de 17 ani care vrea sa dea permisul de A2, intrebarea mea este asta, eu am decis sa imi iau un motocross din cauza ca locuiesc la țară si pana ajung pe drum asfaltat am drum plin de pamant si pietriș, acum intrebarea mea este pot conduce legal un motocross pe drum public sau daca se poate ce trebuie sa contina crossul pentru a putea fi înmatriculat si sa pot merge legal si pe drumuri publice?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e inmatriculabil si il inmatriculezi poti conduce pe drumurile publice.

ca sa fie inmatriculabil trebuie sa aiba toate dotarile de strada... oglinzi, lumini, claxon, esapament, dimensiunile la anvelope