| Grrzcj12hdh a întrebat:

Buna seara TPU o mica intrebare tongue m-a oprit politia rutiera si mi-a ridicat talonul pe motiv ca dimensiunile la roti erau prea mari si stopuri fumuri neeomologate happy plus 15 mil amendata. Dupa ce imi pun masina la punct ca sa-mi recuperez talonul trebuie sa platesc si amenda ca sa-mi dea certificatul inapoi? ajung si pe la RAR cu chestia asta? multumesc mult!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci frumos cu masina la RAR, pe platforma daca dovada nu iti permite sa circuli, acolo o sa constate ca ti ai rezolvat probleme pentru care ai fost sanctionat. Cu dovada pe care ti o dau ei te duci la politie sa iti iei certificatul inapoi.

Din cate stiu eu nu e nevoie de dovada ca ai platit amenda.

| Grrzcj12hdh explică (pentru suntserios):

Mersi, mi-ai fost de mare ajutor.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie platita amenda din cate stiu eu.
Ar fi bine sa suni la RAR si sa intrebi procedura dinainte, cu ocazia asta iti poti face si programare.

| Grrzcj12hdh explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu ma mai complic, 15 mil amenda plus inca vre 30 reparati la ea is 1000 de euro, pentru un golf 3 din 93 nu mai are rost ceea ce imi pare rau ii de motor ca ii 1.8 90 de cai jar mananca... dar no in viata mai si pierzi

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Grrzcj12hdh):

Da-i drumul... Asta este.
Macar o poti da pe piese.
Mie la Golf 3 nu mi-a placut absolut deloc tinuta de drum... Parca ar fi o Dacie cu pivotii uzati

| Grrzcj12hdh explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu aveam suspensii sport si jante 215/45/16 se comporta bine pacat ca ii varza tablaaria tongue