| gabi659 a întrebat:

Buna seara, vreau sa imi fac o evacuare la masina golf 5 tdi.
Din ce as putea sa o fac sa ies mai ieftin (nu inox) si daca e bine din alt material sau mai rau fata de inox.

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Vezi să nu rămâi fără talon, vezi tu pe urmă cât te costă s-o faci la loc si să treci de RAR.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Manopera e cea mai scumpă parte.
Să zicem că o evacuare din inox te costă 2000 de lei, din care 400 de lei sunt materialele, restul manoperă. Dacă renunți la inox în favoarea fierului simplu, dai vreo 200 de lei pe materiale și tot 1600 pe manoperă, deci ieși cu 1800 de lei, în loc de 2000, rezultatul fiind de o calitate mai slabă.

| OldSoul a răspuns:

Cred ca cea mai simpla si mai ieftina varianta, e sa cauti o evacuare la mana a-2-a. Daca vrei sa o faci tu, tare cred ca s-ar putea sa te ajunga mai mult.

| UserRo10 a răspuns:

Nu exista mai ieftin. Daca nu ai cu ce mai asteapta asa. Daca te maanca poti folosii teava de gard

| Carbit9669 a răspuns:

Inox ul cred ca e cel mai ieftin ca si material nu e scump doar manopera e scumpa sau poti incerca sa o faci acasa desi nu as recomanda daca nu ai experienta

| gabi659 explică (pentru Carbit9669):

Are bunicul un aparat de sudura clasic cu care sudeaza fier, pot cumpara ceva electrozi sa sudez inox cu el sau trebuie alt aparat? laughing)

| Carbit9669 a răspuns (pentru gabi659):

Trebuie alt aparat