| Ionut321123 a întrebat:

Mi.am cumparat o toba finala sport din inox si vreau sa o sudez la golf 3. Am aparat de sudura normal pentru casa care sudez fier. Exista electrozi special cu care sa pot suda toba de teava de evacuare a masinii?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, exista electrozi speciali de inox. Altfel nu iti iese sudura continua.
Ai grija, insa, sa porti salopeta inchisa, inoxul arunca foarte multi stropi. Sa nu iei masca de la ochi prea repede, sare si dupa ce iei electrodul de pe sudura.

| Ionut321123 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Multumesc. am sudato azi gata. esti cel mai priceput

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cea mai buna varianta de a suda e mig-mag mult mai rezistent si uniform

| darrio2007 a răspuns:

Alamita.Lipita cu alama.Esti sigur ca toba este de inox?

| Ionut321123 explică (pentru darrio2007):

Da sunt sigur.da am auzit ca ar exista electrozi speciali pentru inox

| darrio2007 a răspuns (pentru Ionut321123):

Da,sunt.Dar depinde si de aparatul de sudura pe care il ai.

| Intruder19 a răspuns:

Doar cu autogenul o poti suda.

| Gavrila_Gabriel_1995 a răspuns:

Salut, nu sa nu incerci sa sudezi ca arzi toba nu exista electrozi pentru asa ceva,
du-te la un service dai intre 30-50 lei si ti-o sudeaza cu aparat ARGON,+ butelie gaz. Si sa nu uiti sa i zici sa ti scoata borna de la baterie sa nu arda instalatia in masina in timpul suduriii