| BabyWL a întrebat:

sunt foarte intereseata de masini in ultimul timp deoarece ai mei imi vor cumpara si ma tot uit la diverse masini. As vrea sa va intreb ce parere aveti despre KIA PRO CEE'D, cum vi se pare masina, e buna, firma KIA e o firma ok? Nu prea am amuzit multe lucruri despre KIA dar acea masina chiar imi place, dar nu stiu daca intr-adevar merita! Ajutati-ma cu un sfat la intrebarea mea sau cu o alta idee de masina! Mersi!

18 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Nu te lasa influentata de ceea ce au raspuns utilizatori de mai sus pentru ca tu esti singura persoana care ia decizia ce masina cumperi. Daca tie iti place acest model cumparal. Ce pot sa iti spun eu este ca si VW, Opel, Citroën, Renault, Toyota, Mazda, Mitsubishi, Hyundai, Subaru si multe altele au in program masini de aceasta clasa.
Si acum sa iti raspund la intrebarea pe care ai adresat-o tu, despre Kia nu am o parere buna, dar asta este parerea mea care nu ar trebui sa te influenteze.

Răspuns utilizator avertizat
| activ a răspuns:

Citroen c2

| ALEx_7862 a răspuns:

Cauta un site unde poti compara masinile care-ti plac parerea mea e ca daca tot dai un ban ar trebui sa-ti iei masina care-ti place si care sa merite.

"dulcik":sunt bune BMW-urile chiar ffoarte bune dar te-ai gandit ca nu toti isi pot permite sa intretina o astfel de masinutza?winking(bafta in continuare)

mult noroc in cautarea masini pe care ti-o doresti cu adevaratwinking:

| ALEx_7862 a răspuns:

Tipule " esti mai varza decat credeam decat sa-si ia niste masini care cand va vrea sa o vanda va sta luni intregi si sa o deie pe un pret de... la bani pe care a zis ea ca ii poate oferi gaseste masini aproape noi nerulate prea mult si intr-o conditie excelenta cauta bine si analizeaza pana sa iei o decizie. cauta masini de firma la bani aia si negociaza la sangewinking e criza prinzi niste masini de mama mama. bafta:Xhappy

| ikram a răspuns:

Acuma depinde si de cati bani dispun parintii tai pentru a cumpara o masina. Presupun ca vor o masina cat de cat maruta pentru familie.
Eu iti recomand din experienta marca FIAT (albea sau linea) sunt niste masini foarte bune si la un pret decent, service-ul este foarte bun, ai 5 ani garantie.
De asemeni iti mai recomand Nissan si Citroen (acestea sunt mai scumpe dar merita si ele banii).
Acestea care ti le-am zis eu sunt mult mai bune ca si KIA. Oricum tu si parintii tai ve-ti decide dar otdeauna trebuie sa vezi mai multe produse ca sa ai cum sa compari.

| vlaaddd a răspuns:

Vrei sa o cumperi noua?
Cati bani pui la bataie pentru ati cumpara masina?

| vlaaddd a răspuns:

Dulcik, poti sa ne lasi cu bmw-urile tale?
Si esti constienta ca aceste masini le-ai condus doar in vis, nu?

| vlaaddd a răspuns:

Cauta un VW Passat CC la mana a doua.

| dulcik a răspuns:

Eu fiind o vitezomana ai mei prima masina pe care mi-au luat-o la 18 ani a fost un audi tt dupa ce au vazut ca stiu sa conduc si ca sunt atenta la volan mi-au luat o masina de la bmw seria a 6-a iar acum cand am facut 21 de ani adica au trecut sa zic 2 zile mi-au facut cadou un M3 Convertible am ramas masca cand am vazut.

| dulcik a răspuns:

Cred ca sunt destul de bune si cele de la kia insa eu raman pe bmw intr-adevar daca ai mei nu ar fi avut bani sa imi cumpere o astfel de masina m-as fi multumit si cu un matiz sau cu o dacie 1310 important e sa conduci ceva ca daca faci scoala si nu conduci degeaba ai scoala

Răspuns utilizator avertizat
| BabyWL explică:

Imi plac multe masini si ca desing si ca firma si nu prea ma pot decide la una, nu am un buget doarte mare dar zic eu ca e destul de bun, undeva intre 10 si 14 mii de euro, ceva de genu cred!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Proasta pentru ca e facuta de japozezi

| Same.User a răspuns:

In cazul in care nu ti-ai achizitionat masina, iti dau si eu un mic sfat. Am inteles ca BMW are de gand sa lanseze o masina, care nu prea iti vine sa crezi ca e scoasa de ei, PRET 8000EUR BWM!?
Daca nu esti vitezomana ca si dulcik(gg vladdd) iti recomand sa te mai uiti pe site la ei sau sa cauti ceva stiri despre ea.

| Relax a răspuns:

Kia...masina ii ok, masina coreana tine f mult, motor bun, tabla buna, garantie mult, silentiose, raport pret calitate beton, gama de motorizare mare, ii ok chiar si la exterior arata bine mai ales modelul nou cu facelift.MERITA ii alegere buna

| luigi78 a răspuns:

Ce se fabrica in est sunt trotinete eu lucrez la un service si am ajuns la concluzia ca hainele se fabrica in italia parfumurile in franta si masinile in germania deci tot ce conteaza e sa fie o masina neteasca