| MissKitty16 a întrebat:

Hei! Va rog mult ajutati-ma!
Imi place de un baiat. Dar imi place de el intr-un fel mai ciudat, adica uneori il urasc si uneori mor dupa el. Si nu stiu cum sa ii spun. Unele fete spun ca nu trebuie sa ii spun eu, dar nu mai pot sa mai tin asta in mine si nu pot sa spun nimanui. Am vazut niste idei sa incep o conversatie pe Mess sau Facebook gen:
Eu: Ce faci? El: Bine. Tu? Eu: Am o intrebare. Nu vreau sa para ciudat ce te intreb, dar vreau sa ma ajuti cu ceva. El: Cu ce? Eu: Cum sa ii spun unui tip ca il plac? El: (Raspunsul lui)
Raspunsul lui sigur ar fi ceva de genul cum i-ar placea lui si as face exact asa.
Am mai vazut o idee sa ii spun direct in fata, dar nu am curaj. Una sa ii spun direct pe Mess sau Facebook, dar nici asa nu am curaj. Am mai vazut o idee sa nu ii spun. Dar nu mai pot sa ascund. Nu ma pre intereseaza daca ma place sau nu,chiar daca am impresia ca ma place deoarece am o prietena care este buna prietena cu el si ea stie de cine ii place dar nu vrea sa imi spuna numai mie, in rest nu se jeneaza sa le spuna la alte fete adevarul despre cine place, si nici celelalte fete nu vor sa imi spuna. El vrea intr-un fel sa imi faca in ciuda spunand ca ii place de una pe care o cheama la fel ca pe mine darcare este foarte urata si pare tiga**a. Cand imi dati un raspuns va rog sa luati in considerare ca eu sunt oarecum timida fata de baieti.
Va rog mult sa imi dati un sfat, o parere, orice legat de tot ce am scris mai sus! Dau vot la toate raspunsurile utile si funda la cel mai bun!

2 răspunsuri:
| Zatharra a răspuns:

Iți faci curaj să-i spui, chiar și pe facebook. Până nu e prea târziu...

| Kiddy1998 a răspuns:

Daca esti asa timida ncearca sa i spui colegei tale ca iti place de el si spune-i sa i zica si lui happy Sper ca te-am ajutat cu ceva happy Ai grija de tine :*