| iulain13 a întrebat:

Am 14 ani si vreau sa-mi cumpar ori motorul aprilia rs50, ori un Derbi gpr50, de la un second-hand, apropo, eu stau la sat si mai sunt o gramada de prieteni care au motoare de la 14 ani si nu i-a prins politia niciodata ca sunt o multime de drumuri forestiere pe care nu trece politia. Si as pota ori pentru asta :
http://olx.ro/oferta/vand-aprilia-rs-50-ID1Q40j.html
Ori pentru asta
http://olx.ro/oferta/vand-derbi-aprilia-derbi-gpr-50-ID1 MiP3.html
Intrebaarea mea este.: care sa aleg dintre astea doua..care sunt asemanarile si care sunt deosebirile ...va rog frumos sa raspundeti detaliat, dau funda! Și de unde sa stiu daca e fake sau nu anuntul si sa ma trezesc ca intr-o zi nu mai mergw motorul sau blablabla. Mulțumesc.

4 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Pai normal ca sunt ieftine, daca vrei sa o folosesti pe drumurile publice (daca ai avea permis) mai dai pe itp, rca si inmatriculare, tot atat cat dai pe ea...

| iulain13 explică:

Si am uitat sa zic ca sunt incepator si am mai condus o data un motor si atunci m-am indragostit de acea senzatie in rest conduc scuterul unui var de-al meu de ceva timp cand isi pune benzina. happy

| iulain13 explică:

Http://olx.ro/......1S3Er.html
Despre asta ce ziceti? e cam suspicios pretul pentru ce specificari are :/ voi ce ziceti?