| Syrten a întrebat:

Bună TPU!
Am de ceva vreme masina, manuala dar oricat conduc smucesc la schimbatul vitezelor si nu am zvacul ala sa apas ambreiaj, frana, schimba, incetineste, etc. Mereu cand trebuie sa merg undeva stau cu stres. Ma gandeam sa trec pe masina cu cutie de viteze automata, nu am condus niciodata o astfel de masina, dar presupun ca mi-ar fi mai usor si condusul ar fi mai relaxant pentru mine. Imi puteti spune cum e cu masina automata? Posesorii de asa ceva daca se poate happy
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Daca nu te poti acomoda cu aia manuala,treci la asta cu transmisie automata,oricum alea manuale or sa dispara.
Cum este sa conduci o masina asa cu transmisie automata? O placere laughing nu smuncesti niciodata,poti fi mai atent la trafic,nu faci gimnastica sa tot bagi si sa scoti,deci o sa fii mai relaxat.

Cu masina genul asta o sa conduci fara nici o problema indiferent de drum,cai deal,vale etc no sa se intimple ce se intampla la aia manuala.
O sa iti fie mult mai usor, ce pot sa zic, dupoa ce o sa conduci, nu o sa iti mai trebuiasca masina manuala in veci laughing
Pina si tirurile au transmisie asa automata, vorbesc de cele noi, deci nu se mai fabrica manuale.La felk si alea sport gen Ferari etc.

Dupa ce o sa ai ceva experienta cu asta automata,o sa folosesti miinile pentru altceva laughing sau una din ele,conduci cu o mina si un picior,cu mina ailanta poti atinge si tu o fata laughing mai bagi mina pe stiu si eu unde,mai poti bea o cafea in timp ce conduci,eventual poti sa textuiesti la telefon laughing asa cum fac multi, dar nu iti recomanda decat daca esti bazat.
Restu sa bei o cafea, un redbul, sa pui mina pe picioarele unei fete care sta in dreapta, asta poti sa o faci, nu-i problema laughing

1 răspuns:
| Mihai0101 a răspuns:

Posibil sa te ajute o automata!
Dar si la automata daca accelerezi si franezi auirea tot cam pe acolo e.
Este comoda asta este adevarat!