| anonim_4396 a întrebat:

Ati condus vreodata o masina cu o cutie de viteze automata (hidramata)? Cum este?

8 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cei care s-au obisnuit spun ca este o placere. Eu unul nu am condus zile la rand o astfel de masina pentru a ma putea obisnui, motiv pentru care nu le suport. Mai ales ca am avut cu un Q7 o experienta de genul celei descrise de @SoftCristi... si nu mult a lipsit sa trec prin parbriz.

| covexrobu a răspuns:

Sincer este extrem de plictisitor la drum lung. Intr-un oras aglomerat te ajuta foarte mult. Iarna poti sa ai probleme pentru ca nu prea ai frana de motor si astfel te duci cu ea ca si cu sania pentru ca apesi doar frana. Este o experienta placuta sa incerci o astfel de masina dar nu prea o recomand eu personal.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Frumos pana apesi cu incredere frana crezand ca este ambreiajul.

| sagetarius a răspuns:

Rau de tot, pentru unul care nu este obisnuit...eu am condus un X5 dupa 19 ani de cosdus masini cu cutie normala...adica manuala...si mi s-a parut tare greu... aveam tendinta sa zbor prin parbriz la fiecare frana...

| dean a răspuns:

Cutia automata creste consumul si peste cativa ani pot aparea probleme daca mergi mereu pe automat, asculta mai multe pareri, sal!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In oras nu este prea recomandat, pe urma mai este si consumul destul de mare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este o masina pentru aviatori. Cutia manuala este super.

| adriancj a răspuns:

Nu recomand,, este masina soferului slab, cu "picior de lemn", mai mult ai ocazia sa uiti ca esti la volan avand impresia ca esti in fotoliu si te uiti la un film 3D,, si asa am ajuns in casa vecinului sau gard sau mai rau...