| dani701 a întrebat:

Am o intrebare legata de polita rca. Cat ma costa polita rca la un fiat punto evo 1.2, an2011? am permisul de un an si 8 luni. Masina acuma o aduc din italia si este pe benzina.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Te ajunge cel putin 500 de lei pe 6 luni, deci de la 1000lei pe an.
Inmatriculeaz-o pe numele unui parinte, chiar daca nu poseda permis de conducere, si iesi foarte ieftin.
Eu la 1.4 platesc in jur de 250lei pe an, pe numele unei pensionare. Pe numele meu ar fi in jur de 600 de lei doar pe 6 luni.

6 răspunsuri:
| niculita4tpu a răspuns:

Foloseste calculatorul de aici: http://www.romasig.ro/rca-ieftin.php Este broker de incredere, eu doar de la el iau, mai ales ca are tot felul de promotii. Bafta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cauta un calculator online si calculeaza ti. Cel mai important e varsta propietarului in calculcul politei

| dani701 explică (pentru suntserios):

Eu sunt proprietarul si am 19 ani si 8 luni.

| suntserios a răspuns (pentru dani701):

Dupa cum ti am zis, calculeaza pe un site, dar cu aproximatie va trece de 1500 ron / an

| dani701 explică (pentru suntserios):

E enorm.

| suntserios a răspuns (pentru dani701):

Nu, nu e enorm, eu la motor de 1.6 platesc 1900