| MariaIoana15 a întrebat:

Am o întrebare. Vreau sa ma apuc de scoala de șoferi in Iulie, eu fac 18 in Septembrie. Dacă îmi poate spune și mie cum e? Cât trebuie sa mergi la legislație ca sa poți trece la partea practica? Am înțeles ca se da o simulare, ca la proba teoretica înainte sa treci la partea practica, e adevarat? E mai greu la proba teoretica sau la cea scrisă?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, fara sa inveti serios Legislatia Rutiera nu poti si nu vei stii sa faci nimic. Ai nevoied e teorie ca de aer, fara de care, nu vei stii ce sa aplcii in trafic, cand esti la volan.
Tot de Legislatia rutiera depinde si examenul de sala, unde vei primii intrebari din toata materia studiata.
Daca inveti foarte bine Legislatia, chestionarele vor fii floare la ureche, cat si examneul de sala. Nu mai spun ca, in trafic, iti vei aduce imediat aminte ce ai voie sa faci si ce nu, ca sa sofezi exemplar si sa eviti aciidentele.
Nici o proba nu-i mai grea decat cealalta, atata vreme cat stii legislatia rutiera foarte bine si poti sa o aplici la traseu.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu conteaza la cate ore te duci, conteaza cat inveti. Iar proba teoretica si cea scrisa e una si acelasi lucry