| Adrian_Adi_1995_yPVt a întrebat:

am o problema cu un opel corsa d din 2009 nu merge becul de ceata pe dreapta spate si becul nu este ars si sigurantele din bord sunt bune. Mai are pe undeva vreun panou de sigurante sau ce as putea sa ii fac?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| gogu220 a răspuns:

Aşa am păţit şi eu şi am ajuns cu maşina la electrician. după ce a căutat a constatat că oxidase contactul cu becul din soclu. Ai grije cu îl cureţi să nu faci scurt, că de abia atunci arzi siguranţa. Bine ar fi să scobţi borna de la baterie când umbli la soclu.

| gogu220 a răspuns (pentru Gaard_Soren_1973):

Uite că la Opel poţi sa scoţi lampa de spate şi să schimbi becul făra să decuplezi.
Fi sigur că Adrian a acţionat butonul de ceaţă, altfel nu punea această întrebare.

Răspuns utilizator avertizat