| gfc96 a întrebat:

am o problema cu un renault laguna 1, am vrut sa scimb cd playeru,am atins doua fire si au facut scântei,iar acum acele din bord nu se mai misca,cand merg cu masina acele raman jos, ca si cum masina nu ar fi pornita.
Nici sistemul de navigatie nu se mai aprinde.
Sa ars vre-o siguranta?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Da, ai o siguranta arsa.
Du-te la panoul de sigurante, si analizeaza fiecare siguranta in parte, verificale daca sunt bune (uitate daca acea parte metalica este intrerupta sau nu) si inlocuiestele pe cele arse (acea parte metalica ondulata din mijloc este intrerupta).

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, sigur ai ars o siguranta.
Vezi care e, si schimb-o.

| gfc96 explică:

Cum imi dau seama care siguranta e arsa?

| gfc96 explică:

Am gasit o siguranta albastra de 15 intrerupta.dar ea e deplastic, si scrie 32 v.
Are ceva daca pun tot o siguranta de 15 dar de sticla, albastra?

| OldSoul a răspuns (pentru gfc96):

Daca spui ca cea care a fost a fost de 15 poti pune linistit alta tot de 15, iar faptul ca e de stilca sau de plastic nu are importanta.