| valyas a întrebat:

BUNA TPU..Am o problema legata de un passat. Imi pierdea antigel si am fost la mai multi mecanici si fiecare mi-a spus chestii diferite ..pana la urma am ales sa-mi schimb garnitura de chiuloasasi am dat garnitura la rectificat si cei de acolo mi-au facut chiuloasa dar mi-au stricat si un injector, si a trebuit sa-mi pun unu de la SH si acuma masina merge dar nu ca inainte, la deal trage foarte greu incomparabil ca inainte.am mers la mecanic am pus masina pe tester, la relanti totul arata bine, dar in mers s-a schimbat valorile la injectorul schimbat arata cu minus nu mai stiu exact valorile.atunci mecanicul mi-a zis ca el a stat mult nefolosit sa ca trebuie sa merg cu el asa o perioada ca sa se curete.Voi ce parare aveti o sa se curate sau trebuie sa cumpar altul. Multumesc

Răspuns Câştigător
| AgathaRo a răspuns:

Iesi fara din oras cu ea si ruleaza la viteze mari peste 100 la ora sa iti mestece cutia in 3500, 4000 de ture. Apoi intr-un final ar trebui sa se curete injectoarele alea.

1 răspuns:
| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

Cand te maninca in fundtu ai facut-o cu mina altuia te scarpini cu mina ta antigelul pote sa curga prin mai multe locuri aerotema pompa de apa sa md