| Pacanele777 a întrebat:

Revin cu o intrebare, am schimbat injectorul 4 la masina mea ford care imi dădea probleme dupa cum imi arata pe tester, după ce l am schimbat am mers 10 km si au aparut aceeasi problema, a început să trepideze motorul si intra in limp mode, iar pe tester tot injectorul 4 arată că e problmea (cilindru injector 4). Acum mecanicul spune că s-ar putea sa fie electricitatea de la eco care vine in injector, dar ar fi imposibil pentru ca ar trebui să mi apara mereu, dar daca opresc motorul si il pornesc iar ma lasa sa merg ceva timp, stie cineva care are cunostinte sau imi poate explica ce se intampla? Masina cand intra in limp mode ma lasa sa o Turez pana in 2000 rpm.

2 răspunsuri:
| aicaramba a răspuns:

Poate a schimbat injectorul 1 si nu 4, depinde din ce parte numeri. Poate e rampa de la injectoare cu probleme.

| Pacanele777 explică (pentru aicaramba):

A numărat de la stânga la dreapta si la ford am inteles ca ar fi numerotarea de la dreapta la stanga